ALTİM ALÜMİNYUM LTD.ŞTİ. 2003 yılında kurulmuş olup Alüminyum Profil imalatı konusunda faaliyet göstermektedir, müşteri talepleri doğrultusunda çok sayıda firma ve sektöre hizmet vermektedir. Firmamız kuruluşundan beri geçen zaman içinde kalitesiyle sektördeki yerini almayı başarmıştır.

Üretimlerimiz 20.000 m2 alan üzerine kurulu 14.000 m2 kapalı alana sahip ekstrüzyon ve yüzey işlem fabrika sahalarında gerçekleştirilmektedir. Ekstrüzyon fabrikasının bünyesinde 900 tonluk, 1460 tonluk ve 2000 tonluk üç adet ekstrüzyon pres, termik fırınları ve kalıphane bulunmaktadır; yüzey işlem fabrika sahasında ise eloksal kaplama tesisi, elektrostatik toz boyama ünitesi ve mekanik işlem atölyesi bulunmaktadır. Eloksal kaplama tesisimizde satinaj, polisaj ve grinding yüzey işlemleri yapılabilmektedir; elektrolitik kalay ve nikel renklendirme banyoları bulunmaktadır, ayrıca sarı renklendirme banyosu mevcuttur. Toz boyamada kromfree ön işlemi uygulanabilmektedir. Mekanik işlem atölyemizde; CNC, testere, eksantrik pres bulunmaktadır ve talaşlı imalatla ilgili işlemler yapılabilmektedir. Aylık olarak alüminyum profil üretim kapasitemiz 900.000 kg, eloksal kaplama kapasitemiz 450.000 kg ve toz boyama kapasitemiz 300.000 kg kadardır. Ürünlerimiz; otomotiv, elektrik-elektronik, klima ve havalandırma, makine, medikal, gıda, inşaat, reklam ve mobilya sektörleri gibi geniş uygulama alanlarına sahiptir.

Kaliteli ürünler üretmenin yanında; ekolojik dengeye zarar vermemek, enerji, hammadde ve doğal kaynakları verimli kullanmak, atıkları kaynağında en aza indirmek, iş sağlığı-güvenliği ve çevre bilincini geliştirmek öncelikli hedeflerimiz olmuştur.

EN-ISO 9001:2015, EN-ISO 14001:2015, BS-OHSAS 18001:2007, TS EN 12020-1, TS EN 755-1, TS EN 15088:2005, QUALICOAT Seaside ve QUALANOD belgelerini alıp kalitemizde süreklilik sağlanmıştır. Kurduğumuz entegre yönetim sistemi ile kaliteli ürün ve hizmet vermek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Altim Alüminyum sektöründeki teknolojik yenilikleri dünya ile eş zamanlı olarak takip etmeyi, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yönetim sistemleri şartları ile belirlediği hedeflere uygun olarak karşılamayı ilke edinmiştir.

ALTİM ALÜMİNYUM LTD.ŞTİ was established on 2003.

The company deals with Aluminum Profile manufacture with Extrusion presses, Molding, Anodic coating plant and Electrostatic powder coating units and within a very short period of time, it has proved its success in sector with its quality.

Our products have wide range of implementation such as Automotive, Electrical-Electronics, Air Conditioning and Ventilation, Machinery, Medical, Food, Construction, Advertising and Furniture sectors.

Simultaneously following the technological innovations with the world is our basic principle to meet the needs of our customers.

Besides manufacturing products with highest level of quality, our other objectives with priority are not to harm the ecological balance, to use energy, raw materials and natural resources efficiently, to minimize waste at the source, to improve occupational health and safety and environmental awareness.

We provided sustainability in quality by having the certificates of EN-ISO 9001:2008, EN-ISO 14001:2004, BS-OHSAS 18001:2007 , TS EN 12020-1, TS EN 755-1, QUALICOAT and QUALANOD. We are working with our integrated management system to provide quality products and services.